Denumire job

SUPERVIZOR PRODUCȚIE

Compania

DUQUEINE COMPOSITES

Despre

Candidatul Ideal

  • Studii medii (liceu) finalizate;
  • Studii În domenii tehnice, inginerie reprezintă un avantaj;
  • Experiență similară reprezintă un avantaj;
  • Cunoștințe de Microsoft Office;
  • Fluent în engleză;
  • Bune abilități organizaționale;
  • Bune abilități interpersonale și de comunicare;
  • Disponibilitate lucru în 2 schimburi.

Descrierea jobului

  • Menține disciplina în echipa (prezență, punctualitate, pauză, curățenie) și gestionează corect echipa (completarea pontajelor zilnice);
  • Animează echipa în scopul realizării obiectivelor de producție și atingerii cerințelor de calitate;
  • Anticipează nevoia de materiale necesare în atelier în vederea realizării obiectivului de producție zilnic;
  • Formează și verifică operatorii pentru introducerea datelor în SAP;
  • Întocmește pontajele lunare ale departamentelor pe care le are în subordine;
  • Urmărește ca indicatorii KPI sa fie atinși zilnic ( Controlul deșeurilor, Securitate, Disciplină, Control OF-uri ( nr. OF-uri vs. consum real al OF-urilor), Rebuturi, Productivitate );
  • Se ocupă de redactarea atestatelor de validare ale operatorilor;
  • Respectă procedura de escaladare a unui conflict sau a unei situații neprevăzute.