Denumire job

INGINER DE PROCES

Compania

DUQUEINE COMPOSITES

Despre

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice;
    Experiența in CATIA/SOLIDWORKS, Autocad constituie un avantaj;
  • Limba engleză: nivel conversațional;
  • Experiența de lucru in domeniul producției/matrițelor/gabaritelor/sistemelor asamblate/mașini unelte constituie un avantaj;
  • Cunoștințe foarte bune de operare PC (Microsoft Office);
  • Capacitate de lucru in echipa;

Responsabilități:

  • Normarea proceselor de producție;
  • Definirea și îmbunătățirea procesului cu scopul de a crește eficiența în procesul de fabricație.
  • Participarea la elaborarea planului de industrializare;
  • Urmărirea fabricării pieselor prototip, întocmirea studiului de fezabilitate și participarea la validarea proceselor de fabricație;
  • Definirea primei planșete de asamblare respectând obiectivele de calitate și productivitate;
  • Definirea și întocmirea documentelor pentru posturile de lucru;
  • Identificarea noilor mijloace de producție și control. Urmărirea evoluției lor;
  • Cunoașterea standardelor si condițiilor de calitate și/sau alte standarde și conformarea la acestea.