Denumire job

INGINER CALITATE - MASURATORI 3D

Compania

DUQUEINE COMPOSITES

Despre

Profil candidat:

  • Studii superioare, reprezintă un avantaj experiența în domeniul calității produselor din producție;
  • Foarte bune cunoștințe de interpretare desen tehnic – înțelegere toleranțe și standarde;
  • Aptitudini de utilizare mașină de măsurat în coordonate (3D);
  • Cunoștințe utilizare soft Solidworks / Polyworks;
  • Cunoștințe temeinice de desen tehnic, abateri și toleranțe , familiarizat cu principalele aparate și instrumente de măsură și control 3D;
  • Cunoștințe Ms. Office.

Responsabilități:

  • Creează programe de măsurare și efectuează măsurătorile frecvențiale 3D, alte măsurători specifice proiectului
  • Pregătește raportul rezultatelor obținute în urma măsurătorilor si realizează studiile de capabilitate;
  • Ia decizii cu privire la rezultatele măsurătorilor și analizelor și informează colaboratorii asupra rezultatelor.
  • Poate propune configurația dispozitivelor de prindere pentru măsurătorile 3D;
  • Participă la analizele 8D de rezolvare a problemelor asigurând măsurătorile necesare pentru investigaţiile suplimentare şi analiza cauzelor;
  • Coordoneaza analiza si aprobarea derogărilor solicitate de catre furnizori din cauza unor probleme de calitate;
  • Participa la auditurile interne si externe, audituri la furnizor; implementeaza actiuni corrective atunci cand este cazul;
  • Coordoneaza activitatea de recalibrare a dispozitivelor;
  • Realizeaza receptia dispozitivelor de masura si control;
  • Realizeaza studiile de capabilitate MSA (R&R) a dispozitivelor de masura si control;
  • Realizeaza studiile de capabilitate la validarea produselor.