Denumire job

Analist achizitii Junior

Compania

ETA2U

Despre

Candidatul Ideal

Ne dorim:

  • un coleg responsabil, riguros in respectarea indicatiilor primite de la colegul de echipa
  • sa invete proceduri de lucru si sa le respecte
  • cu o buna capacitate de intelegere a informatiilor in industria IT
  • indemanare in munca pe calculator cu coduri, descrieri, specificatii, valori financiare
  • intelegerea conceptelor elementare ale unei afaceri
  • cunoscator al limbii engleze – vorbit, scris, citit
  • sa cunoasca aplicatiile Microsoft Office si sa fie flexibil si curios pentru insusirea unor cunostinte noi despre functionalitatea Microsoft CRM si ERP Oracle;

Descrierea jobului

  • va gestiona activitati din zona operationala, lucrand in echipa alaturi de un Product Manager cu experienta
  • va defini produsele in catalogul electronic al companiei – part number, denumire, caracteristici cheie, foto
  • va relationa cu furnizorii, urmarind respectarea conditiilor de livrare pentru marfurile comandate impreuna cu Product Manager
  • va relationa (si) cu colegii din alte departamente, oferindu-le informatii actualizate ale comenzilor in curs;
  • la receptia marfurilor, va verifica conformitatea conditiilor agreate cu furnizorii – produs, cantitate, pret
  • va colabora cu departamentul Logistica in procesul de receptie a marfurilor comandate, operand in ERP procesele specifice
  • se va implica in procese administrative - intocmire referate, urmarire aprobari
  • va opera in plaftormele de colaborare ale partenerilor- garantii, documente, comenzi
  • cunostinte despre industria IT pot fi apreciate ca un avantaj

Activitatea presupune utilizarea instrumentelor interne de lucru: Microsoft CRM, ERP Oracle & Microsoft Office (Word, Excel, Visio, Power Point)